Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, mürtefi lisans eğitimini Kadir Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Düzenleme sahaında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kolünde marka organizasyonu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’bile ilk el önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze derece eğitim bilimi kolünde aile olarak birgeniş markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yüce ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kellelayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, konuşma, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası etken çalışmalar yürüten KALKO, birgeniş futbol, sepet topu abdübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yer aldığı Balabançekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin yerı düzen Türkiye’nin en yüce özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır yönetim kurulunda yer almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi sahaında yaptığı başarılı girişimlerden dolayı birgeniş dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında eğitim bilimi sahaında projeler yürütmektedir. Her sene birgeniş öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

0
Edirne Demirdöküm servisi ucbasaktarim.com: Tarım Makinaları

Yorum yapılmamış

No comments yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir