Erdal Can Alkoçlar Kimdir?

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye kayırıcıış, dünya üzerinde mukannen alanlarda ülkemizi simgeleme etmesiyle öne çıhun bir Bilim âdemı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak safi başına öne çıhun en koca miktarda ilaç dâhilerik patentinin gerçek sahibidir. Bu zamana denli yaptıkları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu koca adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çkızılışmak istediği düzlükı yetiştirmek talip Alkoçlar, meyanğı Metehan Yeşil ile alay malay kurmuş oldukları Ar-Ge adlı izlenceın genel reisıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun veri cebelarcığının beraberinde farklı etkenleri birleştirerek artırma çkızılışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak dizgesel bir yapay zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle sürdürmek istemeyen başlangıçarı manaında ülkesini baki simgeleme eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı patent başlangıçvuruları ile de meşhurdur. 143 sayı başlangıçvurulmuş ve 280’den aşkın beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların beraberinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki acil vüruten olaylarda hızlı sonuç kızılınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle alay malay yeniden bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Sahaında artık gerçeklik bir bilirkişi olmasıyla alay malay kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda koca bir öneme iye olan Alkoçlar, Dünya çapında alan edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk öğün güruhlen flavonol glikozit esaslı çıkmak üzere antiviral üstelikşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Besin, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu üstelikşke tam olarak 21 kıta de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise cumhur ortada en çok patent başlangıçvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilim âdemı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çkızılışmalarla beşeriyet tarihine faydasını hiç az etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı yapısı yardımıyla ömre bedel çalışmalere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü meallar elde etse üstelik asla çkızılışmalarından vazgeçmemiş baki olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle kanser terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez alay malay çıkmak üzere sağaltım yönünde vüruttirdiği üstelikşkeleri keşfederek beşeriyet tarihine koca bir lütufı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sert bilinmese de bazı değerli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek vermek gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha takatlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Salt aşina şeylerin üzerinde çkızılışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çkızılışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çkızılışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde bulunan birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu işte de muvaffakiyetlı olmuştur. Hiçbir kötü (kenar yardım) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonra ise 25’e andıran ülkede müsaadeı münfailtır. Bilcümle çkızılışmalarına tam odak çkızılışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birbunca şirketin şirket ve müessis kadrosunda alan almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Müşterek Sahibi ve Teknolojiden sorumlu reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve envestisman aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu reisıdır.
şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Ser Muavinsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma adlı bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve vüruttirdiği onlarca üstelikşkenin beraberinde insanoğluna yarayacak çalışmaler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta kenarıkların geçmesi dâhilin mukannen bir zamanı beklesek üstelik bazıları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de dâhilerisinden hafif bir halde sağaltım edebilmek dâhilin bu kullanılıyor. Ayrıca cinsî çalışmalev bozukluğunu da sağaltım eylemek dâhilin kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış coşkunluke karşı mukavim ve takatlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent başlangıçvurularının 2000 adetine andıranın gerçek sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı çalışmaleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çkızılışsalar da Alkoçlar her zaman kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun periyodik kapanmalara ve toplumsal yaşamdan uzak zaruri ev bark istirahatlarine verilen mütebaki dünya toplumlarında birbunca alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir gayret kazanmış durumda.

Mevzuyla müteallik görüşünü beyan eden Spektral Holding Patronaj Müesses Eşreisı Erdal Can Alkoçlar bu devre ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle zatî enformatik ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lüzum ilaç, lüzum mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık müteallik sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına yapılabilecek en esaslı katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Bilim âdemı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine koca miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna benzeşim çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da koca vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin müessis meyanğıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde alan düzlük sair fen adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok koca bir miktarda farmasötik üstelikneşeli patentinin gerçek sahibi olması ve başlangıçvurusunu ilk yaratıcı şahıs olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı duhulimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın asliye yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser düzlükında çkızılışmalarını baki ferahleterek baki faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birbunca kat Türkiye Yılın Bilim âdemı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde değil memleket dışında şu demek oluyor ki küresel anlamda da birbunca ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı dermanların önlığını almıştır. Orantığı olan Metehan Yeşil ile alay malay ömre bedel çalışmalere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çkızılışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz dâhilin yararlı olmasını düşündüğü dermanlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı çalışmae yarayacak dermanları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birbunca farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken benzeşim faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye başlangıçladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çkızılışmaları bulunan Spektral Envestisman Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma valör yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik düzlükındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda alan düzlük bir kızıl sahası ile alay malay başlangıçlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki paha değçalışmaikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun mıhlı valör veya miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Envestisman Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Ekip’a yayımcı mızrap ruhsatları ile katkısızlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Ekip mızrap ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal madun yapısı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müteallik de veri veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize daimî güvence olarak çalışmatiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit işletme müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro değerinde bir beceri güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Yazanak No.sutaş ve 18.06.2020 neşriyat tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası çıkmak üzere iki sınai hammadde mızrap sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan hatlı açıklamada konseptlerine alan maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağlıklı Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye koca katma valör mizan potansiyeline iye olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve neva yalıtımı mukteza olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Alımını gerçekleştirdiğimiz pomza mızrap sahasının ise tabii gereç yapısındaki işsizluklar yardımıyla mürtefi derecede ısı ve neva yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mürtefi oranlarda yalıtım katkısızlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka en planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili mızrap sahalarının meyan vadede CRIRSCO kriterlerine amelî rezerv belirleme raporları düzenlenerek halka enı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada alan düzlük tafsilatlara bakarak üste, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Esenlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

0
Göztepe Evden Eve Nakliyat Erdal Can Alkoçlar

Yorum yapılmamış

No comments yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir