Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kocaış, dünya üzerinde makul alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çıhun bir Fen Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak ama başına öne çıhun en oylumlu oranda ilaç karınerik patentinin gerçek sahibidir. Bu zamana derece yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu oylumlu adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çkırmızıışmak istediği alanı yetiştirmek talip Alkoçlar, midiğı Metehan Yeşil ile yanında kurmuş oldukları Ar-Ge isminde programın genel başbuğıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakılırsa insanoğlunun olgun kepezarcığının birlikte farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çkırmızıışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir yapay zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sırf Ar-Ge projesiyle konmak istemeyen temeları valörında ülkesini sabah akşam özümleme eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı berat temelvuruları ile bile meşhurdur. 143 adet temelvurulmuş ve 280’den zait beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin birlikte ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki evgin gelişen olaylarda hızlı sonuç kırmızıınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Fen Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle yanında gene bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Meydanında imdi hakiki bir mütehassıs olmasıyla yanında kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda oylumlu bir öneme sahip olan Alkoçlar, Dünya çapında durum edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kez sürülen flavonol glikozit esaslı geçmek üzere antiviral üstelikşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Besin, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu üstelikşke tam olarak 21 kıta bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise umum beyninde en çok berat temelvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Fen Kocaı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çkırmızıışmalarla beşeriyet tarihine faydasını hiç kem etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı mimarisı yardımıyla hayırlı mesleklere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü hatimelar elde etse üstelik katiyen çkırmızıışmalarından vazgeçmemiş sabah akşam olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle incitmebeni terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez yanında geçmek üzere sağaltım yönünde geliştirdiği üstelikşkeleri keşfederek beşeriyet tarihine oylumlu bir katkıı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde pek bilinmese bile bazı ömre bedel molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek tesviye etmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan zahmetlilü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Sırf malum şeylerin üzerinde çkırmızıışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çkırmızıışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çkırmızıışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha bile başarılı olmuştur. Tek kötü (taç tesir) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonra ise 25’e benzeyen ülkede ruhsatnameı münfailtır. Tam çkırmızıışmalarına tam odak çkırmızıışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten bile başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar ancak Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile birşunca şirketin iştirak ve müessis kadrosunda durum almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden mesul başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve mevduat kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul başbuğıdır.
Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başkan Yardımcısıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isminde bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve geliştirdiği onlarca üstelikşkenin birlikte insanoğluna yarayacak meslekler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta taçıkların geçmesi karınin makul bir saatı beklesek üstelik kimiları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile karınerisinden emeksiz bir halde sağaltım edebilmek karınin bu kullanılıyor. Antrparantez eşeysel mesleklev bozukluğunu da sağaltım buyurmak karınin kullanılmaktadır. Sırf bununla kalmamış nâre karşı mukavim ve zahmetlilü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde berat temelvurularının 2000 adetine benzeyenın gerçek sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı meslekleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çkırmızıışsalar da Alkoçlar her saat kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun mevkut kapanmalara ve içtimai hayattan ırak zaruri soy istirahatlarine maruz artan dünya toplumlarında birşunca alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir momentum kazanmış durumda.

Konuyla ilgili görüşünü beyan eden Spektral Holding Patronaj Kurulu Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu çağ ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik aparey inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına mimarilabilecek en hak katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Fen Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine oylumlu miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna benzer çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da oylumlu gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin müessis midiğıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde durum alan başka fen adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok oylumlu bir oranda farmasötik üstelikabat patentinin gerçek sahibi olması ve temelvurusunu ilk yapan özlük olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı antreimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın omurga ammaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni alanında çkırmızıışmalarını sabah akşam genişleterek sabah akşam faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birşunca nöbet Türkiye Yılın Fen Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Sırf ülkemizde bileğil diyar haricinde şu demek oluyor ki global anlamda da birşunca ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı ilaçların kontralığını almıştır. Vasatğı olan Metehan Yeşil ile yanında hayırlı mesleklere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çkırmızıışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz karınin yararlı olmasını düşündüğü ilaçlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı mesleke yarayacak ilaçları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar birşunca farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken benzer faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye temelladı.

Ülkemizde etkinlik gösteren ve bu alanda çkırmızıışmaları mevcut Spektral Envestisman Bankası Eş Başkanı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak boy bos yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik alanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda durum alan bir değerli sahası ile yanında temellatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki fiyat bileğmeslekikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun durağan boy bos yahut miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Envestisman Bankası Başkan Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Grup’a basıcı esrar ruhsatları ile katkısızlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Grup esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal alt mimarisı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili bile olgun veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni hisse modülü(staking) projemize sürekliî güvence olarak meslektiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir beceri güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Yazanak No.kez ve 18.06.2020 neşriyat tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası geçmek üzere dü endüstriyel hammadde esrar sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen kırlı açıklamada mezheplerine durum verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye oylumlu ilhak boy bos sağlama potansiyeline sahip bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı muktezi olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gelgelını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise natürel gereç mimarisındaki gayrimeskûnluklar yardımıyla mualla derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mualla oranlarda yalıtım katkısızlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt yer planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının midi vadede CRIRSCO kriterlerine mütenasip rezerv belirleme raporları düzenlenerek bölüt yerı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada durum alan ayrıntılara bakılırsa hassaten, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Dirimlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

0
Erdal Can Alkoçlar Kimdir? Erdal Can Alkoçlar

Yorum yapılmamış

No comments yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir