Doğum Haritası Nasıl Yorumlanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve başka uzay cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir uzay fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların yaşamlarına husus veren bir aralıkç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkızılışmalarında, çeşitli uzay cisimlerinin insanların kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar genellikle Burç Yorumları adı altında strüktürlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum bölgeleri üzere şahsi bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında güzel adımları atmaları için tavsiyelerde bulunur ve teknik gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil fail ayin burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak önem kızılır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları temsil fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene ortamında hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir uzay haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanların hayatlarına husus veren bir disiplindir. Bugün da insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine makro ilişik göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda belli başlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, genellikle doğum haritası yorumlamak, kişilik analizi ifa etmek, aşk ve temas astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, esenlik astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin meslekındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne derece başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en taban görevlerinden biridir. Kişinin doğum geçmişine, saatine ve yerine bakarak hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin katiyetle bir gelecek tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için daha fazla bili sahibi başlamak istiyorsanız, birçok terimle zıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin için Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi için kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum geçmişine bakarak belirlenir ve birçok kişiye bakarak kişilik ve gelecekteki vakalar için bili verebilir.

  2. Kükremek Burcu: çoğu kez 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar için kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Veladet haritasında Ay’ın evetğu burçtur. Ay burcu, bir kişinin hissî yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı üzere yaşyalnız şekline eser değer.

Burç yorumlaması için çok fazla bili sahibi başlamak için, astroloji terminolojisine aşina başlamak önemlidir.

Had Medlulı
Veladet haritası Bir kişinin doğum takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet takkadak yükselen burçtur. Kişinin kendini dışa vurum ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için bili verir.
Natal harita Veladet anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin meslekındaki vakalar ve kişilik özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde aksiyon ederken bir farklı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin meslekındaki etkilere eser edebilir.
Retrolar Bir gezegenin hususünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değmaslahatimlere eser edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse de, güzel bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, gelecek tahmini ve daha katı çok laf için bili ita konusunda oldukça değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

0
E-ticaret İçin Web Tasarımında Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor? Gezegenlerin Anlamları Nelerdir?

Yorum yapılmamış

No comments yet

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir